Künefe

Peynirli Künefe

Peynirli Künefe

Dondurmalı Künefe

Dondurmalı Künefe

Türk mutfağının eşsiz lezzetleri arasında bulunan ve tüketimi de oldukça yaygın olan künefe, köklü bir tarihe sahip olarak servis edilmeye devam etmektedir. Künefenin temel malzemeleri kadayıf, peynir, tereyağı üçlüsünden oluşmaktadır ve servisi sıcak olacak şekilde gerçekleştirilen bu tatlı oldukça değerli bir tatlı olma özelliğine sahiptir. Türk mutfak ve kültürü içerisinde tatlıların sahip olduğu değer de göz önüne alındığında, künefenin yerinin diğer tatlılara oranla daha özel olduğunu söylemek doğru olacaktır. Bu nedenden dolayı da künefe üretimi yapan pek çok farklı üretici bulunmakta olsa da, gerçek künefe lezzetini sunan kurumların sayısı ise ne yazık ki oldukça nadirdir. Özkaymak olarak biz, bu noktada siz değerli müşterilerimizin asıl ve eşsiz olan künefe lezzetinden mahrum kalmaması adına Hataylı Salih Usta’nın meşhur künefesini tüm malzemeleri Hatay’dan özel olarak getirerek sunmaktayız. Hataylı Salih Usta’nın meşhur künefesini masada servis olarak ya da paket olarak bizlerden tedarik edebilirsiniz. Üretim esnasında gerekli her türlü hijyen önlemleri alınarak temizlik son derece önemsenmektedir. Tüm bunlar göz önüne alındığında, siz kıymetli müşterilerimizin herhangi bir endişe duymasına gerek olmadan kurumumuz bünyesinde son derece lezzetli olan künefelerini tüketmesi sağlanmaktadır. Eğer siz de benzersiz künefemizin tadına bakmak isterseniz şubelerimiz dolayısı ya da şubelerimizden sipariş vererek tatlınıza kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Künefenin en eşsiz özelliklerinden biri sıcak olarak servis edilmesidir. Tüm malzemelerin bir araya getirilip künefenin oluşturulması ve son aşama olarak sıcak şerbetle buluşması, bu tatlının lezzetini katlamaktadır. Künefe, özel bir tada sahip olduğu gibi kendine has bir sıcak servise de sahiptir, üzerine kaymak ya da kaymaklı dondurma ilave edilerek servis edilir, bu ikilinin tadına hayran kalacaksınız.

Peynirli Künefe

Tereyağlı ve üzerine fıstık ezmesi serpilen Peynirli Künefe, geçmişten günümüze sıklıkla tüketilerek yaşantımız içerisinde özel bir yer kazanmış ve en kıymetli tatlılarımızdan biri haline gelerek insanlar açısından büyük bir önem kazanmıştır. Peynirli künefe, hem künefenin enfes bir çeşidi hem de mutfak kültürümüzün en değerli tatlılarından biri olarak vazgeçilmez bir parçasıdır ve Türk mutfağında büyük bir yere sahip olup, geçmişten günümüze önemini korumuş ve korumaya da devam ederek varlığını sürdürmeyi başaran ender tatlılardan biridir. Künefenin, insanlar tarafından gördüğü ilginin ise oldukça fazla olmasının bir getirisi olarak bu tatlının farklı çeşitleri de ortaya çıkmıştır. Bu çeşitler arasında yer alan ve sıkça tercih edilen çeşidi Hatay usulü büyük tepside üretilen peynirli künefedir, içerisinde yoğun olarak bulunan yöresel künefelik Hatay peyniri, Hollanda cinsi ineklerden elde edilen süt ile üretilerek, künefemizde kullanılmak üzere özel olarak Hatay’dan getirilmektedir. Bu özel peyniri ile künefemiz eşsiz bir lezzete sahiptir. Künefe dendiği zaman akla gelen ilk çeşitlerden biri olan peynirli künefe, özel peyniri kadar usta ellerin dokunuşu ile son halini alan bir tatlı çeşididir. Hem Hatay hem de Mersin yöresinde usulüne uygun bir şekilde hazırlanan bu künefe çeşidi, farklı eşlikçilerle birlikte tüketilerek sıcak bir şekilde afiyetle yenebilir.   

Siz değerli müşterilerimizin benzersiz bir tada sahip peynirli künefe yemesi için ise bizler de peynirli künefe üretimini titiz bir biçimde gerçekleştirmekteyiz. Sahip olduğu yörenin özelliklerine göre hazırlanan peynirlerin günü gününe elde edilmesi ile hazırlanan bu künefede kullanılan her malzemeye ayrı bir önem verilmektedir. Böylece Özkaymak markasının yakalamış olduğu başarılı konum ve ziyaretçilerimizin damak tatları korunmuş olur. Hataylı Salih Usta’nın meşhur peynirli künefesinin tadına bakmak ve bu eşsiz bir lezzeti deneyimlemek isterseniz bizi şubelerimizde ziyaret edebilirsiniz.

Dondurmalı Künefe

Dünyanın pek çok yönden bakıldığında sayılı aynı zamanda da özel mutfaklarından biri olan Türk mutfağı, geçmişten günümüze uzanan kültürel bir çeşitliliğe sahip olmuştur. Köklü bir geçmişe ev sahipliği yapıyor oluşu ile ve tarihsel anlamda bakıldığında geniş bir coğrafyada hâkimiyet sürdürmüş olmasından ötürü de farklı kültürlerin kendine özgü yemeklerini de bünyesine katarak oldukça zenginleşmiştir. Bu durum elbette tatlılar üzerinde de etkiler barındırmıştır. Dondurmalı künefe de bu etkileri bünyesinde barındıran değerli tatlar arasında yer almaktadır. Sık sık tercih edilen ve insanlar tarafından tercih edilirliği yüksek olan bir tatlı olma özelliğine sahiptir. Üzerine konulan dondurma sayesinde daha hafif bir tat kazanılması sağlanırken aynı zamanda bu sayede de her türlü beklentiye hitap eder bir özellik kazanmıştır. Kurumumuz bünyesinde de üretimi gerçekleştirilmekte olan dondurmalı künefe, hem içerisinde bulunan malzemelere hem de üzerine eklenen dondurmaya büyük bir özen gösterilerek hazırlanmaktadır ve aynı zamanda da özenle servis edilmektedir. Özkaymak farkı ile tercih ettiğiniz dondurmalı künefenin üzerine, Özkaymak dondurmaları eklenir. Gerçek doğal sütten hazırlanan bu dondurma çeşitleri içinde künefeye en çok kaymaklı dondurma çeşidi yakışır. Müşterinin isteğine göre konan bu dondurmalar, sıcak künefe ile birleştiğinde ortaya tadına doyulmayacak bir lezzet çıkar. Dondurmalı künefede toz antep fıstığı, dondurma parçalarının üzerine serpilir. Böylece hem toz antep fıstığın hem de dondurmanın tadı, künefenin yumuşacık dokusu ile birleşerek ortaya adeta yepyeni bir ürün çıkarır.   

Özkaymak Dondurmaları, dondurma üretiminde 1975’ten bu yana Mersin’in lider firması olma unvanını başarıyla sürdürmektedir. Mersin’in en büyük kapalı devre dondurma tesisine sahip olan Özkaymak Dondurmaları’nda hem eşsiz dondurmamızı, hem de Hataylı Salih Usta’nın meşhur künefesini birlikte tatmak isterseniz şubelerimiz aracılığı ile tatlınıza ulaşma imkânını kolaylıkla elde edebilirsiniz. Bu dondurmaları sadece künefenin yanında değil, farklı sütlü ve şerbetli tatlıların yanında da tüketebilirsiniz. Özellikle yaz aylarında çok daha hafif tatlılar arayanlar için önerilen tatlı eşlikçilerinin başında dondurma gelir. 

Mersin Künefe

Mersin'de künefe denildiğinde akıllara gelen Özkaymak'ın eşsiz künefe lezzetini kesinlikle denemelisiniz. 1975 yılından beri Mersin ilinde hizmet veren firmamız, bozulmayan lezzeti ve kalite güvencesi ile sizlere hizmet vermeye devam etmektedir. Mersin künefesi, künefenin çıktığı coğrafyaya en yakın lezzete sahip olan künefe çeşitlerindendir. Mersin yöresinde üretilen künefe, büyük ve yaygan bir tepside pişirilir. İçindeki peynir çeşidi künefelik Hatay peyniridir. Büyük bir tepside hafif pekmez ilavesiyle pişirilen künefe, tabaklara servis edilir ve şerbetlenir. Tıpkı Hatay künefesi gibi şerbet sıcakken konur. Son aşama olarak toz antep fıstık ilavesi ile servise özel hale gelir. Spatula benzeri bir kesici ile porsiyonlara bölünerek servis edilir. Tepside üstü ve altı kızaran künefe, turuncu ve kahverengi tonlarına ulaşan yüzey rengini aldıktan sonra ateşten alınır. İsteğe göre dondurma veya kaymak ile de servis edilir. Künefe hangi yöreye ait olursa olsun sünen bir peynir dolgusuna sahip olmalıdır. Tuzsuz olan bu peynir, künefenin kendine has tadı ile buluşunca, ortaya tam bir lezzet sarmalı çıkar. Künefe yemek için konum alarak Özkaymak işletmesine gelmek ya da telefon ile sipariş vermek için iletişim sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Verdiğiniz siparişler en uygun ve hızlı şekilde adreslerinize ulaşmaktadır.  

Künefe Fiyatları

Künefe fiyatları, künefenin yapıldığı malzemenin kalitesine ve ham maddesinin Hatay’dan getirilmesine göre değişkenlik gösterir. Genellikle porsiyon olarak satılan bu ürün, ister Hatay tarzı büyük tepside ve tabaklara bölünmüş, ister tek porsiyon halinde pişirilmiş olsun kendine has bir porsiyonlamaya sahiptir. Künefenin içerisinde bulunan peynir özel bir peynir olduğu için bu malzemenin değişken maliyeti doğrudan künefe fiyatlarına da yansır. Özkaymak olarak en kaliteli ve taze ürünleri müşterilerimize sunmaktayız. Aynı kıstas künefe için de geçerli olup künefemizin en önemli ham maddesi peynir dahil olmak üzere malzemeleri Hatay’dan tedarik edilmekte ve sizler için özenle hazırlanmaktadır. Sevdiklerinizle birlikte güven içinde tüketmek için hemen sipariş verebilir ya da işletmemize uğrayıp sıcacık sünen peynirli künefemizin keyfini çıkararak yiyebilirsiniz.